AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


2017

<--  1 2 ...  --> 

Politiķiem galvenais uzdevums ir neieraut valsti vēl vienā ekonomiskajā krīzē, norāda Brigmanis
19.05.2017

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa intervija Latvijas Radio

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze Varšavā uzsver enerģētikas un transporta kopprojektu nozīmi
18.05.2017

Kā uzsvēra G.Daudze, Rail Baltica projekts ļaus divkāršot pašreizējo vilcienu satiksmes ātrumu, sasniedzot 240 km/h. Tādējādi kravas nogādāšana no Igaunijas līdz Polijai prasīs vairs tikai divas dienas. Palielinot dzelzceļa pārvadājumu īpatsvaru, projekts ļaus samazināt vides piesārņojumu. Vienlaikus Latvijā vien tas dos iespēju radīt vairāk nekā 10 000 jaunu darbavietu.

Lasīt vairāk ...


Deputāti iepazīstas ar plānotajām reformām cilvēku ar invaliditāti atbalstam
19.04.2017

“Ministrija ir pieteikusi nozīmīgas sociālās politikas izmaiņas, kas vērstas uz veiksmīgāku cilvēku ar invaliditāti integrāciju darba tirgū. Visam pamatā ir pakalpojumu pieejamības uzlabošana – plānots būtiski paātrināt tehnisko palīglīdzekļu saņemšanu, savukārt rehabilitācijas pakalpojumus nodrošināt savlaicīgi un tuvāk klienta dzīvesvietai. Šo reformu veikšanai nepieciešamas arī likumu izmaiņas, un, lai to sagatavošana būtu raitāka, deputāti ir gatavi pielikt palīdzīgu roku. Esam nolēmuši Saeimā veidot darba grupu ar pārstāvjiem no visām frakcijām, lai sekotu reformu sagatavošanai un sagatavotu nepieciešamās likumu izmaiņas,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Brigmanis: Pēc diviem gadiem, domāju, metīšu mieru priekšniekošanai partijā
07.04.2017

NEATKARĪGĀS RĪTA AVĪZES intervija ar Augustu Brigmani - par partijas reitinga punktu kritumiem un kāpumiem, par nekustamā īpašuma nodokli un finanšu ministres iespējām kāpt pa politiskās karjeras kāpnēm.

Lasīt vairāk ...


Rosina indeksācijas pieaugumu pensionāriem ar lielu darba stāžu
04.04.2017

“Lielāks atbalsts pensionāriem ar lielu darba stāžu un tiem, kuri pensionējušies vēl pirms sociālās apdrošināšanas sistēmas ieviešanas, pensiju jomā ir prioritāte. Tā varam palīdzēt gados visvecākajiem pensionāriem, kuri strādājuši ilgus darba gadus un lielāko daļu stāža nopelnījuši vēl tajos laikos, kad katra individuālais ieguldījums savas nākotnes pensijas apmērā vēl netika novērtēts. Šis likumprojekts sagatavots komisijas izveidotajā darba grupā ciešā sadarbībā ar atbildīgo ministriju un senioru intereses pārstāvošajām organizācijām. Pēc atzinumu saņemšanas no Finanšu ministrijas un Labklājības ministrijas plānojam iesniegt to izskatīšanai Saeimā,” norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Saeimā rīko starptautisku konferenci par risinājumiem veselības aprūpes finansēšanai
28.03.2017

“Veselības nozarē situācija ir gluži revolucionāra - visi iesaistītie saprot, ka dzīvot pa vecam vairs nevar. Nozarē akūti trūkst līdzekļu, turklāt daudzus iedzīvotājus nepamet sajūta, ka arī esošā nauda netiek apsaimniekota pietiekami efektīvi. Nozare pilnīgi noteikti ir pārmaiņu priekšā, un piektdien pulcēsimies, lai diskutētu, kā valstī mainīt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu. Iepazīsimies ar ārvalstu pieredzi obligātās veselības apdrošināšanas jomā, vērtējot, vai šis modelis būtu efektīvs arī Latvijas apstākļos,” norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: dalībvalstīm jāspēj vienoties par kopīgu ES nākotnes vīziju
17.03.2017

Eiropas Savienība (ES) patlaban saskaras ar lielākajiem izaicinājumiem savas pastāvēšanas vēsturē. Taču šajos apstākļos, balstoties uz kopīgi sasniegto, mums ir jāspēj panākt vienotu vīziju par Eiropas nākotni. Lai arī par to neapšaubāmi ir nepieciešamas debates, mums vienlaikus vienmēr ir jāpatur prātā ES pamatideja. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, piektdien, 17.martā, Itālijas parlamentā uzrunājot ES dalībvalstu parlamentu vadītājus.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze piedalīsies ES dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju ārkārtas konferencē
16.03.2017

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze no 16. līdz 18.martam uzturēsies darba vizītē Itālijas galvaspilsētā Romā, kur piedalīsies Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu priekšsēdētāju ārkārtas konferencē. Tā veltīta Romas līguma parakstīšanas 60.gadadienai, un diskusiju galvenais temats būs aktuālā situācija ES un Eiropas nākotne.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidenta uzruna Saeimas 15.marta ārkārtas sēdē
15.03.2017

Ziņojumā minētās valdības darba prioritātes nav mainījušās. Tās ir tautsaimniecības attīstība, uzņēmējdarbības vides pilnveidošana līdz izcilībai, izglītības un veselības aizsardzības sistēmas reforma, valsts aizsardzības spēju stiprināšana, demogrāfijas politika un ģimeņu atbalsta pasākumu ātrāka ieviešana. Protams, malā nedrīkst palikt arī atbalsts kultūrai un nacionālās identitātes stiprināšanai.

Lasīt vairāk ...


Saeimas komisija noslēdz darbu pie psihologu profesionālās darbības regulējuma
15.03.2017

“Šis ir likumprojekts ar ļoti ilgu vēsturi jau vairāku Saeimas sasaukumu garumā. Beidzot varam teikt, ka darbs ir noslēdzies ar kompromisu, kuram piekrīt visas iesaistītās puses. Psihologu profesionālā darbība gadiem valsts līmenī netika reglamentēta, un tas diemžēl nesa atšķirīgu darba kvalitāti – arī situācijā, kad no psihologa slēdziena atkarīgi cilvēku likteņi,” uzsver par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze Saeimā sveic jauno Namībijas vēstnieku
14.03.2017

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 14.martā, Saeimas namā tikās ar jauno Namībijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Boniju Haufiku (Bonny Haufiku). Tikšanās laikā pārrunātas iespējas aktivizēt abu valstu attiecības.

Lasīt vairāk ...


Atkārtoti informē par E-veselības ieviešanas progresu
14.03.2017

Jau šobrīd sistēmā tiek izrakstītas e-darbnespējas lapas, e-receptes, iespējams ievadīt pacientu medicīnisko informāciju, izrakstīt e-nosūtījumus un sagatavot rezultātus u.c. Līgumus par E-veselības sistēmas lietošanu līdz šim ir noslēguši jau vairāk nekā 1000 veselības nozares profesionāļu, tajā skaitā 825 ārstniecības iestādes un ap 200 aptieku juridiskie īpašnieki. Līdz šim elektroniski atvērtas ir ap 7800 e-darbnespējas lapu, 7200 e-recepšu un fiksēti ap 288 tūkstoši autentifikācijas (jeb ielogošanās) gadījumu sistēmā. Savukārt atbalsta dienests ārstniecības personām un farmaceitiem apkalpojis aptuveni 3800 zvanu, bet atbalsta dienests iedzīvotājiem – gandrīz 300 zvanu.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: Latvija gatava risināt praktiskās sadarbības jautājumus ar Krieviju
14.02.2017

Lai arī daudzos jautājumos Latvijai un Krievijai nav viegli atrast vienotu valodu, kā kaimiņvalstīm mums ir jāuztur dialogs un jāmeklē saskarsmes un sadarbības iespējas. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 14.februārī, tiekoties ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jevgeņiju Lukjanovu (Evgeny Lukyanov). Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze aicina Kataru investēt Latvijā (1
07.02.2017

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 7.februārī, Saeimas namā tiekoties ar jauno Kataras Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ahmedu Saifu Saifu Halafu Al Midhadi (Ahmed Saif Saif Khalaf Al-Midhadi), aicināja Tuvo Austrumu valsti veicināt investīcijas Latvijas ekonomikā.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze aicina Maroku uz ciešāku sadarbību
07.02.2017

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 7.februārī, tikās ar Marokas Karalistes vēstnieci Latvijas Republikā Aminu Buajašu (Amina Bouayach), kura Saeimas namā bija ieradusies iepazīšanās vizītē. Sarunā G.Daudze apliecināja Latvijas interesi turpināt divpusējo politisko dialogu, kā arī veicināt sadarbību ekonomikā, izglītībā un kultūrā.

Lasīt vairāk ...


Koalīcijas partijas memorandā par sadarbību RD apņemas atjaunot Rīgas vadošās pozīcijas Baltijā
06.02.2017

“Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, tāpēc ļoti būtiska ir pašvaldības un valdības ciešāka sadarbība, lai veicinātu Rīgas tālāku attīstību un nostiprināšanos kā Ziemeļeiropas centram. ZZS, no kuras rindām ir valdības vadītājs un kura ir visplašāk pārstāvēta pašvaldībās, strādājot Rīgas domē, spēs sekmēt labākās prakses pārņemšanu, lai mērķtiecīgi nodrošinātu stabilu un ilgtspējīgu Rīgas izaugsmi gan rīdzinieku, gan visu Latvijas iedzīvotāju interesēs. ZZS spēs piedāvāt spēcīgu komandu un sadarbībā ar partneriem no labējām partijām esam pārliecināti, ka mums izdosies atgūt Rīgas atslēgas,” akcentēja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Lasīt vairāk ...


G.Daudze: Latvijai un Polijai ir daudz kopīgi risināmu jautājumu
02.02.2017

Latvijai un Polijai ir daudz kopīgi risināmu jautājumu divpusēji, kā arī kopīgas intereses Eiropas Savienībā (ES). To uzsvēra Saeimas priekšsēdētajas biedrs Gundars Daudze, tiekoties ar Polijas Seima priekšsēdētāju Mareku Kuhciņski (Marek Kuchciński) un viņa vadīto parlamentāriešu delegāciju. Polijas Seima spīkers šajās dienās Latvijā uzturas oficiālā vizītē.

Lasīt vairāk ...


Informē par E-veselības ieviešanas progresu
31.01.2017

“E-veselības sistēmas funkcionalitāte ir izstrādāta. Šobrīd būtiska loma ir visu E-veselības sistēmā iesaistīto pušu aktīvai iesaistei un E-veselības sistēmas izmantošanai ikdienā. Vienlaikus tiek strādāts pie sistēmas attīstības un jaunu E-veselības pakalpojumu ieviešanas,” norāda ministres padomniece.

Lasīt vairāk ...


Aizsardzības ministra uzruna Saeimas ārpolitikas debatēs 2017. gadā
26.01.2017

Valsts aizsardzība ir mūsu rokās un mēs paši izvēlamies savus stratēģiskos partnerus. Mēs esam ne tikai daļa no spēcīgākās militārās alianses pasaulē, bet mūsu galvenais stratēģiskais partneris ir spēcīgākais militārais partneris mūsdienu starptautiskajā politikā, uzsvēra ministrs.

Lasīt vairāk ...


BA viceprezidents Jānis Vucāns aicina nevilcināties ar Rail Baltica projekta virzību
24.01.2017

„Rail Baltica ir viens no svarīgākajiem Baltijas valstu kopīgajiem projektiem, kas ir būtisks visa reģiona turpmākajai attīstībai. Lietuvas premjera atturīgā nostāja pret plānoto ātrgaitas dzelzceļa projektu dara bažīgu Baltijas Asambleju par Rail Baltica turpmāko nākotni, un mēs aicinām nekavēties ar līguma parakstīšanu,” pirmdien, 23.janvārī, Briselē uzsvēra Baltijas Asamblejas (BA) viceprezidents un Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Kategorijas
http://websoft.lv/edit_new/index.php?adm=4&y=8375&yy=11512&la=1281&chl=1281&a=2&b=1# (1)
Arhīvs
2017 (22)   
2016 (159)   
2015 (118)   
2014 (128)   
2013 (40)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv