AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


2017

<--  1 2 3 ...  --> 

ZZS balso pret grozījumiem likumā par OCTA transportlīdzekļiem, kuri nepiedalās ceļu satiksmē
12.10.2017

"Mēs uzskatām, ka gan sabiedrības līdzdalības gaitā, gan konsultatīvā padomē nav ievērota sabalansēta pārstāvniecība starp apdrošinātāju pārstāvjiem un citu, jo īpaši ražojošo tautsaimniecības nozaru pārstāvjiem. Sabiedrības līdzdalība likumprojekta izstrādes gaitā ir bijusi formāla un šobrīd OCTA likumprojektā dominē apdrošinātāja lobiju organizāciju intereses," norāda ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Lasīt vairāk ...


Finanšu ministre iesniedz Saeimā nākamā gada budžeta projektu
11.10.2017

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola trešdienas rītā iesniedza Saeimā 2018.gada budžeta projektu, uzsvērdama, ka tas nākamgad padarīs mūs stiprākus un veselākus.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: Latvijai un Beļģijai jāizmanto iespēja padziļināt līdzšinējo veiksmīgo ekonomisko sadarbību
10.10.2017

Latviju un Beļģiju vieno veiksmīgs politiskais dialogs un stabila ekonomiskā sadarbība, turklāt tās potenciāls ne tuvu nav izsmelts. Abām valstīm jāizmanto iespēja padziļināt sadarbību, īpaši transporta un loģistikas jomā. Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze uzsvēra, otrdien, 10.oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Beļģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Hugo Brauversu (Hugo Brauwers). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Lasīt vairāk ...


M.Kučinskis: veselības aprūpei vajadzīga papildu nauda un efektīva kontroles sistēma
09.10.2017

“Ar sociālajiem partneriem esam vienojušies, ka finansējuma izlietojumam jābūt rūpīgi kontrolētam, un gan Latvijas Darba devēju konfederācija, gan Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība būs iesaistīta šajā procesā, turklāt manā skatījumā tam jānotiek augstākajā šo organizāciju vadības līmenī, lai vajadzības gadījumā sekotu ātra rīcība,” sacīja M. Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: esam ieinteresēti izmantot Baltkrievijas-Ķīnas industriālā parka “Lielais akmens” potenciālu
06.10.2017

Baltkrievija mūsu valstij vienmēr ir bijusi nozīmīgs partneris transporta jomā – mūs saista kopīga transporta infrastruktūra, kā arī vēlme to attīstīt. Jau patlaban konteinerkravu pārvadājumu apjoms starp Latviju un Baltkrieviju, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes. Savukārt “Lielais akmens” abām valstīm paver jaunas sadarbības perspektīvas - šis ir grandiozs projekts, kas palīdzēs iedzīvināt Jaunā zīda ceļa ideju, transporta koridoram savienojot Ķīnu ar Eiropas Savienību, pauda G.Daudze.

Lasīt vairāk ...


Konferencē Saeimā diskutēs par izmaiņām veselības aprūpes finansēšanas sistēmā
06.10.2017

“Veselības nozare ir pārmaiņu priekšā, un pirmais solis to virzienā ir sperts - Saeima konceptuāli atbalstījusi Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu. Jau šobrīd ir skaidrs, ka līdz likuma pieņemšanai tajā vēl ieguldāms būtisks darbs, tādēļ pirmdien pulcēsimies, lai uzklausītu ekspertu viedokli un diskutētu par neskaidrajiem jautājumiem saistībā ar gaidāmajām izmaiņām veselības aprūpes finansēšanā,” norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Saeima konceptuāli atbalsta izmaiņas veselības finansēšanas sistēmā
05.10.2017

“Izmaiņas ir ilgi gaidītas un ļoti nepieciešamas, ņemot vērā, ka mūsu veselības sistēma slimo ar hronisku finansējuma nepietiekamību. Taču šis jumta likums ir tikai pirmais solis – tam ir jāievada plašākas izmaiņas veselības aprūpes sistēmā. Tām būs jāatspoguļojas ne tikai dokumentos un budžeta ciparos, bet pacientu apmierinātībā ar valsts nodrošināto veselības aprūpi,” uzsver par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze Minskā: esam gandarīti par konstruktīvo dialoga attīstību ar Baltkrieviju
04.10.2017

Latvijai un Baltkrievijai kā kaimiņvalstīm ir daudz kopīgi risināmu praktisku jautājumu. Esmu gandarīts, ka starp abām valstīm valda labas kaimiņattiecības un konstruktīvs politiskais dialogs, kas šogad ieguvis jaunu dinamiku. Tas paver jaunas iespējas sadarbībai ekonomikā, izglītībā, tūrismā un citās jomās. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, darba vizītes Minskā ietvaros tiekoties ar Baltkrievijas parlamenta augstākajām amatpersonām.

Lasīt vairāk ...


ZZS neatbalsta grozījumus likumā un aicina valdību pārskatīt lēmumu par OCTA transportlīdzekļiem, kuri nepiedalās ceļu satiksmē (1
04.10.2017

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcija neatbalsta šonedēļ Ministru kabinetā akceptētos grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā un aicina valdību nekavējoties pārskatīt normas attiecībā uz obligātās apdrošināšanas (OCTA) nepieciešamību arī transportlīdzekļiem, kuri nepiedalās ceļu satiksmē.

Lasīt vairāk ...


Komisiju kopsēdē pārrunā aktualitātes cilvēktiesību un sociālo tiesību aizsardzības jomā
03.10.2017

Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča sēdē sacīja, ka ir nepieciešams uzlabot sociālo dienestu un Valsts probācijas dienesta darbu, lai efektīvāk iesaistītos nabadzības riskam pakļauto personu problēmu risināšanā. Viņa apliecināja Sociālo un darba lietu komisijas gatavību turpināt sadarbību ar Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, lai kopā ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem risinātu sasāpējušos jautājumus.

Lasīt vairāk ...


Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze vizītē apmeklēs Baltkrieviju
02.10.2017

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze no 3. līdz 5.oktobrim uzturēsies vizītē Baltkrievijā, kur tiksies ar Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Republikas padomes priekšsēdētāju Mihailu Mjasņikoviču un priekšsēdētāja vietnieci Mariannu Ščotkinu. Šī būs pirmā Saeimas Prezidija līmeņa izejošā vizīte kaimiņvalstī kopš 1998.gada.

Lasīt vairāk ...


Publisko izdevumu komisija: līdz gada beigām beidzot jābūt skaidrībai par e-veselības ieviešanu
27.09.2017

“Šodien kārtējo reizi nācās secināt, ka e-veselības ieviešanas jomā darāmā joprojām ir ļoti daudz, lai gan atbildīgie ierēdņi iepriekš deputātiem komisijas sēdēs solīja, ka praktiski šo sistēmu varēs lietot jau no šī gada septembra. Valsts kontrole vēl joprojām norāda uz daudziem šī projekta trūkumiem. Līgumi nav noslēgti ar lielāko daļu ģimenes ārstu, nauda ir iztērēta, 0,7 miljoni ir norakstīti zaudējumos, bet praktiski šī sistēma nestrādā. E-veselība diemžēl pagaidām ir brāķis, kas slikti strādā, sēdē atzina komisijas deputāti,” uzsver A.Bērziņš.

Lasīt vairāk ...


Saeimas komisija noslēdz darbu pie sociālās uzņēmējdarbības tiesiskā regulējuma
27.09.2017

“Atšķirībā no daudzām citām valstīm Latvijā vēl nav izveidots tiesiskais regulējums tādu uzņēmumu darbībai, kuri strādā sociālu mērķu vadīti. Taču pieprasījums pēc īpašiem noteikumiem šāda veida uzņēmējdarbībai ir, tādēļ komisija uzņēmās iniciatīvu likumprojekta izstrādē. Ceru, ka mums ir izdevies izveidot modernu un labi pielietojamu tiesisko ietvaru, jo esam ņēmuši vērā gan citu valstu pieredzi, gan pašmāju organizāciju priekšlikumus,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Plūdos cietušajiem lauksaimniekiem piemēros atvieglojumus atbalsta maksājumu saņemšanai
08.09.2017

Saeima ceturtdien, 7.septembrī, atbalstīja Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu 29 novados Latgalē, Vidzemē un Sēlijā. Tas nozīmē, ka lauksaimniekiem, kuru lauksaimniecības zeme atrodas plūdu skartajā platībā, var tik piemērotas atkāpes, administrējot tiešmaksājumus un Lauku attīstības programmas pasākumus.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: veiksmīgais politiskais dialogs ar Ķīnu atspoguļojas ekonomiskajā sadarbībā
07.09.2017

Latviju un Ķīnu vieno aktīvs un pragmatisks politiskais dialogs un intensīva vizīšu apmaiņa visos līmeņos – varam būt gandarīti, ka abu valstu attiecības ir augstākajā punktā to pastāvēšanas laikā. Tas atspoguļojas arī pieaugošajā ekonomiskajā sadarbībā un savstarpējās tirdzniecības pieaugumā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, ceturtdien, 7.septembrī, Saeimas namā tiekoties ar Ķīnas Tautas politiskās konsultatīvās konferences Nacionālās komitejas priekšsēdētāja vietnieku Ma Biao (Ma Biao).

Lasīt vairāk ...


Saeima pieņem likumus nodokļu politikas reformas īstenošanai
28.07.2017

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns atzīmēja, ka “nodokļu politikas reforma paredz būtiskas izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodoklī un sociālajās iemaksās, jaunu nodokļa maksāšanas režīmu uzņēmumiem un izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kā arī lielākus atvieglojumus ģimenēm ar bērniem un iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem. Lai īstenotu tā sauktos lielos reformas pasākumus, paredzēti arī kompensācijas mehānismi, un tie galvenokārt saistīti ar ēnu ekonomikas apkarošanu un nodokļu administrēšanas uzlabošanu”.

Lasīt vairāk ...


Raidījuma "Rīta Panorāma" saruna ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu
Apskatīt komentārus


27.07.2017

 

M.Kučinskis: Nodokļu reforma var kļūt par labu soli taisnīgas sociālās politikas realizēšanas virzienā
21.07.2017

Nodokļu reformas likumu pakete ir nodota Saeimas vērtējumam. Ticu tam, ka deputāti grib veidot tādu Latviju, kurā visi tās iedzīvotāji jūtas piederīgi Latvijas valstij, kurā tiek dotas vienādas iespējas visiem un kurā tiek realizēta taisnīga sociālā politika. Nodokļu reforma var kļūt par labu soli šajā virzienā, uzsvēra valdības vadītājs.

Lasīt vairāk ...


Saeimas Budžeta komisija konceptuāli atbalsta nodokļu reformu
13.07.2017

“Nodokļu politikas reforma paredz būtiskas izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodoklī un sociālajās iemaksās, jaunu nodokļa maksāšanas režīmu uzņēmumiem un izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kā arī lielākus atvieglojumus ģimenēm ar bērniem un iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem. Lai īstenotu tā sauktos lielos reformas pasākumus, paredzēti arī kompensācijas mehānismi, un tie galvenokārt saistīti ar ēnu ekonomikas apkarošanu un nodokļu administrēšanas uzlabošanu. Plānots, ka parlaments nodokļu reformas likumprojektus pirmajā lasījumā varētu skatīt 21.jūlijā, bet galīgajā lasījumā pieņemt 27.jūlijā,” norāda komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.

Lasīt vairāk ...


ZZS ar Brīvo arodbiedrību savienību vienojas par sadarbību
13.07.2017

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze ceturtdien, 13. jūlijā, ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu parakstīja memorandu, vienojoties par turpmāku sadarbību.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 ...  --> 
Kategorijas
http://websoft.lv/edit_new/index.php?adm=4&y=8375&yy=11512&la=1281&chl=1281&a=2&b=1# (1)
Arhīvs
2017 (53)   
2016 (159)   
2015 (118)   
2014 (128)   
2013 (40)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv