AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


2016

<--  1 2 3 4 5 6 7 8 ...  --> 

Bulduru Dārzkopības vidusskolu nodod Latvijas Lauksaimniecības universitātei
15.12.2016

Saeima ceturtdien, 15.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēma likumprojektu, nosakot valsts SIA "Bulduru Dārzkopības vidusskola" nodošanu Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) no 2017.gada 15.janvāra.

Lasīt vairāk ...


Andris Bērziņš: Vardarbību neaizmirst. Būtiski ir neiet atriebties
14.12.2016

Par to, kā mazināt vardarbību pret bērniem un kādi ir tās cēloņi, ar Saeimas deputātu, Latvijas Bērnu fonda vadītāju Andri Bērziņu sarunājas laikraksta DIENA žurnālists Romāns Meļņiks.

Lasīt vairāk ...


ZZS ar LIZDA vienojas par sadarbību un atbalstu izglītības jautājumu risināšanā pašvaldībās
12.12.2016

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirmdien, 12.decembrī, parakstīja vienošanos ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA par sadarbību un atbalstu izglītības jautājumu risināšanā pašvaldībās. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga pēc vienošanās parakstīšanas akcentēja, ka ZZS ir pirmā no politiskajām organizācijām, kas atsaukusies arodbiedrības iniciatīvai. Atzinīgi novērtējot līdzšinējo sadarbību ar ZZS, LIZDA vadītāja izteica cerību, ka tiks turpināts sekmīgs dialogs un aktuālo jautājumu risināšana pašvaldību līmenī.

Lasīt vairāk ...


Publisko izdevumu komisijas deputāti pauž atbalstu valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas atkārtotai iecelšanai amatā
07.12.2016

“Komisijas un Valsts kontroles līdzšinējā sadarbība bijusi veiksmīga un produktīva, tāpēc būtu vērtīgi to turpināt. Manam ierosinājumam paust atbalstu līdzšinējai valsts kontrolierei izteikuši daļa komisijas deputātu. Elitas Krūmiņas atkārtota iecelšana amatā ļautu Valsts kontrolei turpināt iesāktos darbus, veicot augsta līmeņa revīzijas, un efektīvi analizēt valsts naudas izlietošanu gan valsts, gan pašvaldību iestādēs,” norāda komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Lasīt vairāk ...


Deputāti piedāvā alternatīvu likumprojektu barikāžu dalībnieka statusa nostiprināšanai
07.12.2016

“Redzot, ka Saeimā un sabiedrībā patlaban nav plaša atbalsta likumprojektam, kas atbalsta pasākumiem paredz papildu valsts budžeta finansējumu, esam izstrādājuši alternatīvu piedāvājumu barikāžu dalībnieka statusa noteikšanai. Tā ir barikāžu dalībnieku organizāciju un komisijas deputātu iniciatīva, lai ar likumu atzītu barikāžu dalībnieku nopelnus valsts labā,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


ZZS valde atbalsta priekšlikumu no minimālās obligātās sociālās iemaksas atbrīvot personas ar 1. un 2. un 3. grupas invaliditāti
05.12.2016

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde pirmdien, 5.decembrī, diskutējot par grozījumiem likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, vienojās, ka no minimālās obligātās sociālās iemaksas tiks atbrīvoti ne tikai personas ar 1. un 2.grupas invaliditāti, bet arī personas ar 3. grupas invaliditāti.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidenta Māra Kučinska uzruna Saeimas deputātiem saistībā ar ziņojumu par valdības darbu 2016. gadā
01.12.2016

Galvenais mērķis paliek nemainīgs – turpmākajos gados ir jānodrošina ilgtspējīga valsts attīstība ar IKP pieaugumu 4 līdz 5 % apmērā katru gadu. Tā nebūs utopija, ja mēs precīzi pildīsim valdības deklarācijā un rīcības plānā noteiktos uzdevumus. Šie uzdevumi ir labi zināmi – konkurētspējīgas un pat izcilas uzņēmējdarbības vides izveide, labvēlīga investīciju klimata iedibināšana, stratēģisko investīciju virzienu attīstīšana un citi, akcentēja valdības vadītājs M.Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Saeima atbalsta grozījumus Ārstniecības likumā
01.12.2016

“Mums noteikti jāatsakās no šīs krīzes laika normas, kas mediķiem, strādājot uz izsīkuma robežas, ļauj nopelnīt vairāk, bet faktiski izslēdz pienācīgu virsstundu apmaksu. Taču šādu konceptuālu priekšlikumu, ko Veselības ministrija bija piedāvājusi trešajam lasījumam, deputāti nav gatavi pieņemt pēdējā brīdī bez diskusijas ar nozari un finansiālo seku izvērtējuma. Esam gatavi strādāt pie visas valdības atbalstīta likumprojekta, kas saskaņots starp ministrijām un iesaistītajām pusēm,” iepriekš norādīja Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: Latvijai un Luksemburgai ir iespēja padziļināt sadarbību ekonomikā, kultūrā un izglītībā
30.11.2016

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 29.novembrī, Saeimas namā tikās ar Luksemburgas Lielhercogistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Konrādu Bruhu (Conrad Bruch), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē. G.Daudze apsveica K.Bruhu ar apstiprināšanu Luksemburgas vēstnieka Latvijā amatā jau otro reizi.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: Latvijas un Armēnijas attiecību stūrakmens – aktīva parlamentārā sadarbība
29.11.2016

G.Daudze kā Latvijas konkurētspējīgās priekšrocības minēja ostas un speciālās ekonomiskās zonas, kā arī piederību vienotajam ES tirgum, apliecinot, ka mūsu valsts ir atvērta Armēnijas investīcijām.

Lasīt vairāk ...


Pieaug Latvijas iedzīvotāju atbalsts ZZS
29.11.2016

Novembrī pieaudzis Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitings - ja Saeimas vēlēšanas notiktu novembrī par ZZS balsotu 15,1% Latvijas pilsoņu, liecina "Latvijas faktu" aptauja.

Lasīt vairāk ...


Nākamā gada prioritātes veselības aprūpē
24.11.2016

Kopumā nākamgad veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai būs par 50 miljoniem eiro vairāk nekā 2016.gada budžetā. No minētā papildu finansējuma 34,3 miljoni eiro rezervēti Veselības ministrijai veselības aprūpes sistēmas reformas ieviešanai, kas tiks pārdalīti Veselības ministrijai pēc tam, kad Ministru kabinets būs apstiprinājis finansējumu veselības aprūpes sistēmas reformas pasākumu īstenošanai 2017.gadā.

Lasīt vairāk ...


Saeima pieņem 2017.gada valsts budžetu
24.11.2016

Nākamgad turpinās risināt aktuālos jautājumus veselības aprūpē, īstenos reformas izglītības jomā, veiks pasākumus valsts aizsardzības spējas palielināšanai, noslēgs atalgojuma reformu tiesībsargājošajās iestādēs, kā arī turpinās stiprināt ēnu ekonomikas apkarošanu. To iepriekš par valsts budžeta projekta virzību atbildīgajā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā apliecināja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Lasīt vairāk ...


Līdaka: Plaisa starp varu un tautu Latvijā nemaz tik liela nav
24.11.2016

Par smagiem lēmumiem un to, kā uz tiem reaģē sabiedrība, par Gata Trukšņa izslēgšanu no Latvijas Zaļās partijas, par Skanstes tramvaju un citām aktuālām lietām Neatkarīgās intervija ar Saeimas deputātu Ingmāru Līdaku (ZZS).

Lasīt vairāk ...


Saeimā atklāta Baltkrievijas vēsturei un kultūrai veltīta izstāde
22.11.2016

“Latvieši un baltkrievi jau izsenis ir kaimiņi. Mēs bijām blakus cits citam jau tad, kad mums vēl nebija savu valstu. Šī ekspozīcija par Baltkrievijas vēsturi un kultūru vēlreiz apliecina – dzīvojot blakus, mēs viens par otru zinām daudz, taču vienmēr varam uzzināt ko jaunu.” To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, otrdien, 22.novembrī, Saeimas namā atklājot izstādi “Baltkrievija un baltkrievi”, kas stāsta par Baltkrievijas vēsturi un kultūras mantojumu.

Lasīt vairāk ...


Sociālo un darba lietu komisija noslēdz darbu pie Ārstniecības likuma grozījumiem
22.11.2016

“Mums noteikti jāatsakās no šīs krīzes laika normas, kas mediķiem, strādājot uz izsīkuma robežas, ļauj nopelnīt vairāk, bet faktiski izslēdz pienācīgu virsstundu apmaksu. Taču šādu konceptuālu priekšlikumu, ko Veselības ministrija bija piedāvājusi trešajam lasījumam, deputāti nav gatavi pieņemt pēdējā brīdī bez diskusijas ar nozari un finansiālo seku izvērtējuma. Esam gatavi strādāt pie visas valdības atbalstīta likumprojekta, kas saskaņots starp ministrijām un iesaistītajām pusēm,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Lasīt vairāk ...


Deputāti: jautājums par sociālo iemaksu veikšanu uz pusslodzi strādājošajiem ir atvērts
15.11.2016

“No vienas puses – nav šaubu, ka ir ļoti svarīgi jau laikus domāt par sociālo nodrošinājumu tiem cilvēkiem, kuri strādā nepilnu darba laiku, jo veiktās (vai drīzāk neveiktās) sociālās iemaksas skaudri atspoguļosies pabalstu un pensiju apmērā - tās būs niecīgas. No otras puses, šodien no mazo uzņēmumu un biedrību pārstāvjiem dzirdējām daudzas situācijas no dzīves, kurās tomēr būtu nepieciešami citi risinājumi, nekā to nosaka spēkā esošā likuma redakcija. Aicinām visus iesaistītos pie sarunu gada, lai meklētu kompromisus,” pauž A.Barča.

Lasīt vairāk ...


Saeimas namā atklāj Baltijas Asamblejas 25.gadadienai veltītu pastmarku
08.11.2016

BA prezidents un BA Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns pastmarkas zīmogošanas pasākumā aicināja atskatīties uz asamblejas lomu Baltijas valstu sadarbībā un uzsvēra, ka pastmarka ir kā simboliska liecība par pirmajiem 25 BA darbības gadiem.

Lasīt vairāk ...


Gundars Daudze: latviešu diaspora radījusi īpašu saikni ar Austrāliju
07.11.2016

Latvijai ir īpašas attiecības ar Austrāliju, jo pēc 2.Pasaules kara tur patvērumu rada daudzi Latvijas iedzīvotāji. Neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu, esam ieinteresēti attīstīt sadarbību visdažādākajās jomās. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, pirmdien, 7.novembrī, Saeimas namā tiekoties ar Austrālijas Savienības ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Džonatanu Čārlzu Kennu (Jonathan Charles Kenna). Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē. Viņš pauda gandarījumu, ka pašlaik Austrālijā dzīvojošie 25 tūkstoši Latvijas izcelsmes austrālieši ir aktīva un atbildīga Austrālijas iedzīvotāju daļa.

Lasīt vairāk ...


Augusts Brigmanis: ZZS nekad nevairās no grūtībām un atbildības
01.11.2016

Par to, kāpēc ZZS neatbalsta aicinājumu demisionēt izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim, par skarbām problēmām veselības jomā un veselības ministres Andas Čakšas lielo apņēmību veikt reformu, par Jūrmalas skandālu un citām aktuālām problēmām Neatkarīgās intervija ar Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētāju Augustu Brigmani.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 4 5 6 7 8 ...  --> 
Kategorijas
http://websoft.lv/edit_new/index.php?adm=4&y=8375&yy=11512&la=1281&chl=1281&a=2&b=1# (1)
Arhīvs
2018 (31)   
2017 (73)   
2016 (159)   
2015 (118)   
2014 (128)   
2013 (40)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv