AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


Gundars Daudze: esam ieinteresēti izmantot Baltkrievijas-Ķīnas industriālā parka “Lielais akmens” potenciālu
Apskatīt komentārus (0)


06.10.2017


Latvija ir ieinteresēta ciešā sadarbībā ar Baltkrieviju tranzīta un loģistikas jomā, un kā vienu no perspektīviem projektiem redzam sadarbību ar Baltkrievijas-Ķīnas industriālo parku “Lielais akmens”. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, trešdien, 4.oktobrī, Minskā tiekoties ar Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministru Anatoliju Sivaku (Anatoly Sivak).

Baltkrievija mūsu valstij vienmēr ir bijusi nozīmīgs partneris transporta jomā – mūs saista kopīga transporta infrastruktūra, kā arī vēlme to attīstīt. Jau patlaban konteinerkravu pārvadājumu apjoms starp Latviju un Baltkrieviju, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes. Savukārt “Lielais akmens” abām valstīm paver jaunas sadarbības perspektīvas - šis ir grandiozs projekts, kas palīdzēs iedzīvināt Jaunā zīda ceļa ideju, transporta koridoram savienojot Ķīnu ar Eiropas Savienību, pauda G.Daudze.

Kā iespējamos sadarbības virzienus G.Daudze minēja industriālajā parkā saražoto produktu loģistiku un distribūciju. Būtiska mūsu valsts priekšrocība ir tā, ka preces no Latvijas ostām un loģistikas centriem vairāk nekā 26 miljonus patērētāju Ziemeļeiropā un Skandināvijā var sasniegt 48 stundu laikā.

Kā uzsvēra G.Daudze, abas valstis jau veikušas virkni priekšdarbu, lai pilnveidotu sadarbību transporta un tranzīta jomā. Šī gada sākumā Baltkrievijā atvērta Latvijas Dzelzceļa pārstāvniecība, bet Ventspils brīvosta jau noslēgusi sadarbības līgumu ar industriālo parku “Lielais akmens”. Vēl viens solis ir tikko noslēgtā abu valstu dzelzceļa uzņēmumu vienošanās par kravu ekspresvilciena starp Rīgu un Minsku izveidi. Tāpat Latvijas, Baltkrievijas un Ķīnas eksperti strādā pie jaunu loģistikas ķēžu izstrādes, lai pilnveidotu Eirāzijas kravu pārvadājumus.

Saeimas delegācija vizītes ietvaros apmeklēja arī industriālo parku “Lielais akmens”, kā arī medicīnas un drošības elektronisko sistēmu uzņēmuma “Adani” ražotni brīvajā ekonomiskajā zonā “Minska”. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv