AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


77233

Gundars Daudze: dalībvalstīm jāspēj vienoties par kopīgu ES nākotnes vīziju
Apskatīt komentārus (0)


17.03.2017


Eiropas Savienība (ES) patlaban saskaras ar lielākajiem izaicinājumiem savas pastāvēšanas vēsturē. Taču šajos apstākļos, balstoties uz kopīgi sasniegto, mums ir jāspēj panākt vienotu vīziju par Eiropas nākotni. Lai arī par to neapšaubāmi ir nepieciešamas debates, mums vienlaikus vienmēr ir jāpatur prātā ES pamatideja. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, piektdien, 17.martā, Itālijas parlamentā uzrunājot ES dalībvalstu parlamentu vadītājus.  

Saeimas priekšsēdētājas biedrs šajās dienās uzturas darba vizītē  Itālijas galvaspilsētā Romā, kur piedalās ES valstu parlamentu  priekšsēdētāju ārkārtas konferencē. Tā veltīta Romas līguma  parakstīšanas 60.gadadienai, un diskusiju galvenais temats ir aktuālā  situācija ES un Eiropas nākotne. 

“Tuvojoties Romas līguma  gadadienai, dalībvalstīm ir jāapvieno spēki, lai konsolidētu Eiropas  Savienību. Neraugoties uz daudzajiem izaicinājumiem, mums ir jābūt  vienotiem. Lai arī bieži dzirdam argumentus, ka Brexit ietekme uz  Eiropas Savienības nākotni būs milzīga un neparedzama, Apvienotās  Karalistes lēmums drīzāk ir modinātājzvans visām dalībvalstīm,” debatēs  sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedrs. 

60 miera gadi Eiropā ir  liels panākums, uzsvēra G.Daudze. Taču ES projektam ir vēl kāda nozīmīga  pievienotā vērtība. Dzelzs priekškara krišana ļāva Austrumeiropas  valstīm, ejot eirointegrācijas ceļu, atkal kļūt par demokrātiskās  Eiropas daļu.  Saeimas priekšsēdētājas biedrs aicināja ES institūcijas  un nacionālos parlamentus koncentrēties uz Eiropas vērtību aizstāvību,  drošību un iedzīvotāju labklājību, kas izriet no ekonomiskās attīstības  un dzīves līmeņa izlīdzināšanas starp ES valstīm, sacīja G.Daudze.  Mums  ir jāpaaugstina konkurētspēja un jāpalielina nodarbinātība, tādējādi  atgriežoties pie ekonomiskās izaugsmes. Vienlaikus nepieciešams mazināt  sociālo nevienlīdzību, nabadzību un sociālo izstumtību. Šie ir galvenie  priekšnoteikumi, lai valdības un institūcijas atgūtu Eiropas pilsoņu  uzticību, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedrs. 

ES valstu parlamentu priekšsēdētāju konferences par aktuālajiem savienības un dalībvalstu jautājumiem notiek jau kopš 1963.gada.

Romas  līgumu 1957.gada 25.martā parakstīja sešas Eiropas valstis, nodibinot  Eiropas Ekonomisko kopienu. Līgums paredzēja izveidot vienotu preču,  pakalpojumu, darbaspēka un kapitāla tirgu, tā liekot pamatu mūsdienu ES  un stiprinot mieru, demokrātiju un labklājību Eiropā.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv