AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


86297

Gundars Daudze aicina Panamas vēstnieku attīstīt sadarbību loģistikā
Apskatīt komentārus (0)


22.05.2018


Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 22.maijā, tiekoties ar jauno Panamas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Enriki Saraku Linaresu (Enrique Zarak Linares), aicināja attīstīt sadarbību transportā un loģistikā.

G.Daudze vēstnieku iepazīstināja ar Latvijas pieredzi transporta un loģistikas jomā, akcentējot arī ostu un brīvo ekonomisko zonu sniegtās priekšrocības. Savukārt E.S.Linaress uzsvēra Panamas lomu Latīņamerikas infrastruktūras tīklā, īpaši izceļot paplašināto Panamas kanālu, kas sniedz ievērojamu ieguldījumu kuģniecībā un ekonomikas attīstībā.

Saeimas priekšsēdētājas biedrs un vēstnieks akcentēja, ka valstu līdzšinējā sadarbība nav bijusi aktīva, taču Latviju un Panamu vieno labas divpusējās attiecības, kas paver potenciālu ciešākiem kontaktiem. Pārrunājot ekonomiskās sadarbības stiprināšanas iespējas, puses bija vienisprātis, ka tās veicinātu uzņēmēju delegāciju vizīšu apmaiņa.

G.Daudze ar vēstnieku pārrunāja arī iespējamus sadarbības projektus izglītībā, īpaši izceļot Latvijas augstskolu piedāvāto studiju kvalitāti. Latvijā iespējamas iegūt starptautiski atzītu izglītību angļu valodā, tostarp tādās perspektīvās nozarēs kā informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, dabaszinātnes un medicīna.

Puses pievērsās arī jautājumam par tūrisma attīstību. Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību Panamā un pozicionētu mūsu valsti kā pievilcīgu tūrisma galamērķi, G.Daudze aicināja Centrālamerikas valsts žurnālistus izmantot Latvijas Institūta piedāvāto iespēju valsts simtgadē apmeklēt Latviju.

E.S.Linaress kopš 2015.gada rezidē Polijas galvaspilsētā Varšavā un vēstnieka pienākumus pilda arī Baltijas valstīs. E.S.Linaress iepriekš bijis vēstnieks Korejas Republikā, vadījis loģistikas un konteineru transporta kompāniju, kā arī bijis Panamas Republikas deputāts Centrālamerikas parlamentā (PARLACEN).

 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv