AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Finanšu ministre piedalīsies Pasaules Bankas grupas un Starptautiskā Valūtas fonda pavasara sanāksmē Vašingtonā
Apskatīt komentārus (0)


18.04.2017


No 20. līdz 24. aprīlim finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalīsies Pasaules Bankas (PB) grupas un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pavasara sanāksmē Vašingtonā, ASV. Vizītes laikā ministrei paredzētas arī vairākas nozīmīgas tikšanās ar citu valstu finanšu ministriem, investīciju bankām un piedalīšanās augsta līmeņa paneļdiskusijā.

Ārpus oficiālajām SVF un PB sanāksmēm finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai plānotas divpusējās tikšanās ar Kanādas finanšu ministru, Ukrainas finanšu ministru un Brazīlijas finanšu ministra vietnieku, lai pārrunātu aktuālus ekonomiskās sadarbības jautājumus un   jautājumu saistībā ar nodokļu konvencijām par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu.

ASV vizītes laikā ministrei paredzēta atsevišķa tikšanās ar Singapūras Finanšu un Tieslietu ministriju Valsts galveno ministri. Tikšanās laikā plānots parakstīt Otro Protokolu, ar kuru groza Latvijas Republikas valdības un Singapūras Republikas valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem. Ar Otro Protokolu grozītajā Konvencijā tiks paplašināti informācijas apmaiņas noteikumi, un ievērojami paplašināts pušu pienākums sniegt informāciju nodokļu uzlikšanas vajadzībām, it īpaši attiecībā uz kredītiestāžu rīcībā esošo informāciju.

Tā galvenie uzdevumi ir vienota nodokļu uzlikšana, nodokļu dubultās uzlikšanas novēršana, nodokļu nemaksāšanas novēršana, nodokļu uzlikšanas tiesību precīza sadalīšana starp līgumslēdzējām valstīm, diskriminācijas nodokļu uzlikšanas veidā novēršana un tiešas sadarbības nodibināšana. Tādējādi ieguvēji ir abu valstu rezidenti,  jo tiek nodrošināts labvēlīgāks nodokļu uzlikšanas režīms, kā arī pavērtas plašākas iespējas komercdarbības attīstībai.

Savukārt, lai runātu par uzņēmējdarbības vidi, sadarbības veicināšanu un investīciju piesaisti, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tiksies arī ar Barclay’s, JP Morgan, Goldman Sachs, Deutsche Bank un citām starptautiskajām investīciju bankām.

Vizītes laikā ministre uzstāsies Pasaules Bankas augsta līmeņa paneļdiskusijā “Ieņēmumu veicināšana un attīstības sekmēšana: kāpēc nodokļi ir būtiski izaugsmei”. Debates vadmotīvs ir valstu nepieciešamība pēc efektīvām nodokļu sistēmām, īpaši pēc 2016. gadā mediju atklātā par ārzonās slēptajiem finanšu līdzekļiem.

Tāpat vizītes ietvaros ministrei plānota saruna ar SVF ekspertiem, lai apspriestu tehniskās palīdzības piesaistes iespējas nodokļu administrēšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas jomā.

Vizītes noslēgumā ministre Ņujorkā tiksies ar ASV un starptautiskajām bankām, lai apspriestu jautājumus saistībā ar Latvijas banku sektoru un paveikto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas sistēmas stiprināšanā.

Latvijas delegāciju vizītē pārstāvēs Finanšu ministrijas, Latvijas Bankas, Valsts kases un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas amatpersonas.

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv