AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Finanšu ministre paraksta Ziemeļu un Baltijas valstu saprašanās memorandu
Apskatīt komentārus (0)


09.02.2018


Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ir parakstījusi Ziemeļu un Baltijas valstu saprašanās memorandu, kas ir labas gribas vienošanās šajā reģionā veicināt finanšu stabilitāti. Memorandu paraksta visu iesaistīto valstu finanšu ministri, regulatoru vadītāji un centrālo banku vadītāji.

“Parakstot šo dokumentu, mēs paužam pārliecību par to, ka Ziemeļu un Baltijas valstis vieno apņemšanās rūpēties par finanšu stabilitāti reģionā. Starptautiskais memorands paredz parakstītājvalstīm kopīgiem spēkiem tiekties uz finanšu stabilitāti, kas ir būtisks ilgtspējīgas un pārdomātas ekonomiskās attīstības priekšnosacījums,” pauž finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Saprašanās memoranda parakstītāji tiksies vismaz reizi gadā, lai pārrunātu aktuālo finanšu situāciju reģionā. Tāpat vienošanās paredz apmainīties ar reģiona finanšu stabilitātei nozīmīgu informāciju, uzturēt kontaktpersonu sarakstu, kā arī rosināt un lemt par kopīgiem pasākumiem reģiona sadarbībai finanšu stabilitātes veicināšanā. Memoranda ietvaros var tikt veidotas arī darba grupas specifisku ar finanšu stabilitāti saistītu tēmu izpētei.

Latvijā memorandu ir parakstījusi finanšu ministre, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Saprašanās memorandu ir parakstījuši arī Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji.

Jaunais saprašanās memorands aizvieto iepriekš starp Ziemeļu un Baltijas valstīm noslēgto vienošanos, kas bija parakstīta 2010. gadā. Memorands ir labas gribas izpausme un nav juridiski saistošs.

Ziemeļu un Baltijas valstu saprašanās memorands

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv