AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VIEDOKĻI


47016

DIENA: ZZS starts vēlēšanās: Atgriezties pie pārbaudītā
Apskatīt komentārus (1)


29.07.2014


Zaļo un Zemnieku savienībā (ZZS) ik pēc gada vai pāris gadiem rotācijas kārtībā mainās valdes priekšsēdētāji, bet nevienam no viņiem nav izdevies izvirzīties priekšplānā - kopš 2002. gada ZZS faktiskais līderis ir frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Tas ir viens no fenomeniem, kas raksturīgs Zaļo un Zemnieku savienībai. Par otru var uzskatīt Aivaru Lembergu, kurš vada partiju Latvijai un Ventspilij, ar kuru ZZS ir sadarbības līgums. Pagaidām vēl nav zināms, kāda loma viņam būs šajā Saeimas vēlēšanu kampaņā, otrdien vēsta laikraksts Diena.
 

Iepriekš Lembergs apgalvoja, ka premjera kandidāts vairs negribētu būt. Augusta beigās ZZS sola izraudzīties citu pretendentu šim amatam, uz ko nosaukti trīs kandidāti - aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola.

 

ZZS situāciju vēlēšanu kampaņā var uzlabot atgriešanās valdībā, kas notika janvārī, bet nav zināms, kādu iespaidu būs atstājis ZZS savdabīgais starts Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Par neparastu to var uzskatīt vairāku iemeslu dēļ - kampaņa bija atstāta pašu kandidātu ziņā un tajā tika izmantoti ZZS neraksturīgi paņēmieni - reklāmas bija uzbāzīgākas un ar pārdrošākiem solījumiem. Eiropas Parlamentā iekļuva Iveta Grigule, kas izvēlējās politisko grupu, kurai nav ietekmes būtisku lēmumu pieņemšanā, līdz ar to mazinās cerības izpildīt pirms EP vēlēšanām solīto.

 

"Zemgalē mums sanāca neliela drūzmēšanās," atzina Brigmanis, atbildot uz vaicāto, kāpēc notika vilcināšanās ar galīgā lēmuma pieņemšanu par sarakstiem.
 

Sarakstu veidošanā partija uzticas sociologu veiktajām aptaujām, un to galvgalī ir arī bijušais žurnālists Kārlis Seržants. Viņš bija ar mieru kandidēt arī Zemgalē un kā otrais. Šī apgabala pirmais numurs allaž bijis Brigmanim. No Zemgales parasti kandidē arī tagadējais ZZS valdes priekšsēdis, labklājības ministrs Uldis Augulis. Iespējams, līderi nebija droši, vai Seržants viņus neapsteigs, kas neizskatītos labi, tāpēc tomēr rekomendēja viņam kandidēt Rīgā. Taču tur pa šo laiku pirmais numurs jau bija apsolīts Belēvičam. ZZS vēlētājiem Zemgalē būs ko izvēlēties - šeit startē arī Saeimas deputāts Andris Bērziņš un spēkavīrs Raimonds Bergmanis, kā arī bijusī ministre Dagnija Staķe.

 

Visu rakstu var lasīt ŠEIT.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv