AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


Deputāti: mērķis – virzība uz obligātu vidējo izglītību
Apskatīt komentārus (0)


12.12.2017


Latvijā būtu jāievieš obligāta vidējā izglītība. Tas ir mērķis, uz ko jāvirzās, jo ikviena cilvēka un visas valsts nākotnes labklājības pamatā ir laba izglītība, otrdien, 12.decembrī, uzsvēra deputāti Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas kopsēdē.

Kā uzsvēra Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns, virzoties uz obligātu vidējo izglītību, svarīgi domāt ne vien par vispārējo, bet arī profesionālo izglītību: „Tas ir nopietns izaicinājums visai izglītības sistēmai. Pētījumi norāda uz ciešu saikni starp izglītības līmeni un labklājību, taču vienlaikus nedrīkstam aizmirst, ka jābūt arī citiem alternatīviem risinājumiem. Arī tad, ja mērķis ir obligāta vidējā izglītība, jāpārdomā detalizētāka ceļa karte, jo jaunieši pēc savām vēlmēm un iespējām atšķiras.”

Kā sēdē deputātiem akcentēja izglītības un zinātnes ministrs, atteikšanās no obligātās vidējās izglītības bija viena no lielākajām kļūdām pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Iedzīvotāju labklājībai un Latvijas attīstībai ir svarīgi ieviest obligāto vidējo izglītību, kā arī motivēt vairāk jauniešu izvēlēties mācības tieši profesionālajā sektorā.

Lai lemtu par obligātās vidējās izglītības ieviešanu, nepieciešama arī detalizētāka situācijas analīze, tādēļ deputāti kopsēdē vienojās aicināt Izglītības un zinātnes ministriju līdz 1.februārim apkopot nepieciešamo informāciju, tostarp piedāvāt iespējamo obligātās vidējās izglītības ieviešanas grafiku.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv