AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Bergmanis tiekas ar Ukrainā kritušo karavīru bērniem
Apskatīt komentārus (0)


04.08.2017


4. augustā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis dosies uz Cēsīm, lai tiktos ar 25 Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes kritušo karavīru bērniem, kas no 31. jūlija līdz 5. augustam viesojas Latvijā.  

 

“Esam gandarīti palīdzēt Ukrainai ne tikai aizsardzības spēju stiprināšanā, bet arī dažādos sociālos projektos. Bērniem, kas piedzīvojuši karu, zaudējuši vecākus, pieredzējuši sāpes un ciešanas, gribam sniegt kaut nelielu atbalstu, dāvinot atpūtu un mieru mūsu skaistajā Latvijā,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

 

Pasākumā piedalīsies un bērnus sveiks arī Cēsu pašvaldības pārstāvji un Ukrainas vēstniecības Latvijā 1. sekretārs Ruslans Tsekovs.

 

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs ciemojas 25 Ukrainā kritušo karavīru bērni, kas kopā ar jaunsargiem piedalās dažādās sportiskās aktivitātēs, dodas ekskursijās, apmeklē atpūtas kompleksu “Rakši”, Latvijas Dabas muzeju un Vecrīgu, atpūšas Jūrmalā, kā arī piedalās atrakcijās piedzīvojumu parkā “Ozolkalns”. 

 

Jau ceturto gadu Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Šogad Latvijas sarūpētās humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

 

Lai sagatavotos bērnu uzņemšanai, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš jūnija beigās devās uz Ukrainu, kur tikās ar Ukrainas militāro organizāciju vadītājiem, kā arī nogādāja kārtējo humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv