AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Bergmanis ar NATO aizsardzības ministriem diskutēs par alianses aizsardzības un atturēšanas spējām
Apskatīt komentārus (0)


08.11.2017


No 8. līdz 9. novembrim aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā, kur diskutēs par alianses atturēšanas un aizsardzības spējām un to ieviešanu, kā arī NATO turpmākajiem plāniem spēju stiprināšanā.

 

Sanāksmes laikā aizsardzības ministri diskutēs arī par globālās drošības situācijas izaicinājumiem, NATO komandstruktūru, alianses kiberaizsardzības spējām, transatlantisko attiecību stiprināšanu, kā arī alianses iesaisti terorisma apkarošanā.

 

Tāpat aizsardzības ministri pievērsīsies NATO vadītajai apmācības operācijai “Resolute Support” Afganistānā, diskutējot par līdz šim paveikto reģiona drošības situācijas uzlabošanā un alianses turpmāko iesaisti operācijā. Starptautiskajā operācijā “Resolute Support” piedalās arī Latvijas karavīri.

 

Sanāksmes ietvaros R. Bergmanis piedalīsies Kanādas aizsardzības ministra Hardžita Sadžana (Harjit Sajjan) organizētajā sanāksmē paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas valstu aizsardzības ministriem, lai pārrunātu daudznacionālā bataljona klātbūtnes nozīmi Latvijā, galvenos izaicinājumus un kaujas spēju stiprināšanas iespējas.

 

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

 

Jau ziņots, ka augusta beigās sekmīgi noslēdzās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības, apliecinot kaujas grupas kaujas gatavību, daudznacionālo vienību savietojamību un atbilstību NATO standartiem un procedūrām.

 

NATO aizsardzības ministru sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), kurš šī gada 19. jūnijā apmeklēja NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanas ceremoniju Ādažos un vēlreiz apstiprināja alianses vienotību un solidaritāti.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv