AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Bergmanis ar ASV kongresmeņiem pārrunās divpusējo sadarbību aizsardzības jomā
Apskatīt komentārus (0)


31.07.2017


1. augustā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tiksies ar ASV kongresmeņu delegāciju Republikāņu senatora Džo Vilsona (Joe Wilson) vadībā, lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, reģionālās drošības aktualitātes un izaicinājumus, kā arī ASV klātbūtnes nozīmi Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.  

 

Delegācijas sastāvā vizītē Latvijā ieradīsies Bruņoto spēku gatavības apakškomitejas pārstāvji Kreigs Koljērs (Craig Collier) un Braiens Garets (Brian Garrett), kā arī Kongresa pārstāvji – Džekija Valorski (Jackie Walorski), Džons Garamendi (John Garamendi), Pols Kuks (Paul Cook) un Madeleine Z. Bordallo (Madeleine Z. Bordallo) –, kuri darbojas Budžeta, Infrastruktūras, Bruņoto spēku, Starptautisko attiecību, Enerģētikas un dabas resursu komitejās. 

 

Delegācijas vadītājs – senators Džo Vilsons – pārstāv Starptautisko attiecību, Izglītības un Bruņoto spēku komiteju. 

 

Bruņoto spēku komiteja pārrauga Pentagona uzdevumu īstenošanu, militāro darbību veikšanu, ASV Aizsardzības departamentu aģentūras, to budžetu un politiku.

 

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. No 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs, tādējādi apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv