AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRIJĀS


Augulis tiekas ar Starptautiskās Telesakaru savienības ģenerālsekretāru Houlin Zhao
Apskatīt komentārus (0)


01.03.2018


Ceturtdien, 1.martā vizītē Latvijā ieradās Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU - International Telecommunication Union) ģenerālsekretārs Houlin Zhao un tikās ar satiksmes ministru Uldi Auguli, lai pārrunātu Starptautiskās Telesakaru savienības nozīmi elektronisko sakaru nozares attīstībā un apliecinātu savstarpēju vēlmi turpināt pragmatisku un konstruktīvu Latvijas un ITU sadarbību.

Satiksmes ministrs sarunas ietvaros iezīmēja līdzšinējo elektronisko sakaru infrastruktūras attīstību Latvijā, kā arī akcentēja tuvākās nākotnes izaicinājumus, piemēram, piektās paaudzes mobilo sakaru tīklu (5G) izvēršanu. ITU ģenerālsekretārs, atzinīgi novērtējot Latvijas sniegumu, uzsvēra nepieciešamību arī turpmāk ITU dalībvalstīm veicināt digitālās plaisas mazināšanu, īstenojot četrus galvenos vadmotīvus – infrastruktūras attīstība, investīciju nodrošināšana, inovāciju attīstība un iekļaušanās.

Vizītes ietvaros ģenerālsekretāram Houlin Zhao bija iespēja iepazīties ar vairākiem objektiem, kas apliecina Latviju kā vienu no elektronisko sakaru nozares flagmaņiem.

Vizītes ietvaros amatpersona apmeklēja VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” pārziņā esošo Rīgas radio un televīzijas torni, kas ir 368 m augsts un ir augstākais tornis Eiropas Savienībā, kas nodrošina televīzijas un radio zemes apraidi. Torņa apmeklējuma laikā ITU ģenerālsekretārs iepazinās arī ar citiem VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” elektronisko sakaru jomas pakalpojumiem, tādiem kā optiskā tīkla monitorings, drošs elektroniskais paraksts, kā arī dažādi drošības servisi u.c.

Lai iepazītos ar vienu no Latvijas veselīgas un veiksmīgas biznesa vides veidošanas stūrakmeņiem, amatpersona apmeklēja arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā esošo Rīgas IT Demo centru. Centrā bija iespēja iepazīties un gūt īsu ieskatu Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas industrijas sasniegumos, inteliģentajās transporta sistēmās, mobilajos sakaros, valodniecībā u.c.

Vizītes ietvaros notika ģenerālsekretāra Houlin Zhao tikšanās ar ministru prezidentu Māri Kučinski.

Satiksmes ministrijas amatpersonas aktīvi pārstāv Latviju ITU formātos, gan tās organizētajās darba grupās, gan augstāka līmeņa forumos. Atzīmējams, ka šī gada rudenī plānota Pilnvaroto pārstāvju konference (PP-18), kas notiek reizi četros gados un ir augstākā ITU lēmējinstitūcija. Konference notiks no 29.oktobra līdz 16.novembrim Dubaijā (Apvienotie Arābu Emirāti) un konferencē piedalīsies arī Latvijas delegācija.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv