AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Augulis: Pasažieru vilcienam šogad jānoslēdz jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūra
Apskatīt komentārus (0)


01.03.2018


Ceturtdien, 1. martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar akciju sabiedrības “Pasažieru vilciens” (PV) padomes priekšsēdētāju Sandi Šteinu un valdes priekšsēdētāju Rodžeru Jāni Griguli un pārrunāja pērn paveikto, kā arī 2018. gada uzņēmuma plānus. Ministrs īpašu uzmanību pievērsa elektrovilcienu iegādes virzībai un uzņēmuma darbam šī jautājuma risināšanā.

Tikšanās laikā ministrs uzsvēra, ka šogad uzņēmuma lielākais izaicinājums ir elektrovilcienu iepirkums, vilcienu ekspresreisu turpmāka attīstīšana un aktīva iesaistīšanās jaunu staciju, pieturas punktu un park&ride sistēmu plānošanā.

Vienlaikus, ņemot vērā vērienīgo infrastruktūras attīstības un investīciju projekta Rail Baltica un dzelzceļa elektrifikācijas virzību, ministrs uzdeva PV strādāt kopā ar VAS “Eiropas dzelzceļa līnijas” un VAS “Latvijas dzelzceļš”, piedaloties projektu īstenošanas plānošanā, lai nodrošinātu visu iesaistīto pušu saskaņotu rīcību projektu realizēšanā.

Uzņēmuma darbu vislabāk raksturo pēdējos divos gados reģistrētais pasažieru skaita pieaugums. Lai nodrošinātu dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nepārtrauktību un atbilstību efektīvai sabiedriskā transporta sistēmai kopumā, nepieciešami jauni elektrovilcieni, kas būs ērti, kvalitatīvi un droši pasažieriem, akcentēja Augulis.

Grigulis informēja, ka PV pērn pārvadāja vairāk nekā 17 milj. pasažieru (17 333380), kas ir par 1,5% vairāk nekā 2016. gadā. Dīzeļvilcienu zonā pasažieru skaita pieaugums sasniedza 4,5. Tādejādi laikā, kad citos sabiedriskā transporta veidos pasažieru skaits turpina samazināties, AS „Pasažieru vilciens” otro gadu pēc kārtas reģistrē pārvadāto pasažieru skaita pieaugumu. Provizoriskie šā gada pirmo divu mēnešu dati liecina, ka arī 2018. gadā var sagaidīt pozitīvu pasažieru skaita dinamiku.

2017. gadā PV reisā norīkoja 84252 vilcienus. Tehnisku, cilvēcisku vai ārkārtas apstākļu dēļ pilnībā vai daļēji tika atcelts 141 reiss, kas ir 0,16% no reisu kopējā skaita. Vilcienu veikto reisu precizitāte ir sasniegusi 99,18%.

Šogad uzņēmums plāno noslēgt jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūru un parakstīt līgumu par 32 elektrovilcienu sastāvu piegādi. Tad secīgi 2018. gadā plānots uzsākt darbus jauna depo plānošanā un izbūvē. Uzņēmums plāno aktīvu sadarbību ar VAS “Latvijas dzelzceļš”, lai elektrovilcienu zonā varētu izbūvēt jaunas platformas un sakārtot pasažieru infrastruktūru, kad sāks kursēt jaunie elektrovilcieni. Tāpat PV turpinās darbu pie klientu servisa uzlabošanas, mobilo ierīču aplikācijas pilnveidošanas un perspektīvu pārvadājumu virzienu izvērtēšanas. Jau no 2017. gada rudens visos vilcienos ir pieejams bezmaksas bezvadu internets.

2017. gadā PV ierindojās otrajā vietā starp pasažieru transporta uzņēmumiem “Latvijas Mīlētāko zīmolu” topā, kopumā ieņemot 47. vietu. Savukārt “Latvijas Zaļāko zīmolu” topā PV iekļuva 7. vietā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv