AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Augulis: aktīvāk jāturpina darbs pie bojāgājušo un smagi cietušo skaita samazināšanas uz ceļiem
Apskatīt komentārus (0)


02.03.2018


Piektdien, 2. martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) valdes priekšsēdētāju Andri Lukstiņu, kurš informēja par pērn CSDD paveikto un plānoto šogad. Pērnais gads satiksmes drošības jomā bija veiksmīgs, jo sasniegts līdz šim mazākais uz ceļiem bojāgājušo skaits. 2017. gadā bija 136 bojāgājušie, kas ir par 14% mazāk salīdzinājumā ar 2016. gadu.

Kopš 2010. gada bojā gājušo skaits uz Latvijas ceļiem ir samazinājies jau par 38%. CSDD valdes priekšsēdētājs Lukstiņš atzina, ka, ņemot vērā labos rezultātus, Latvija tuvojas Eiropas Savienībā (ES) un valsts politikas plānošanas dokumentos nospraustajam mērķim - līdz 2020. gadam samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu par 50%, salīdzinot ar 2010. gadu.

Ja iepriekš CSDD uzmanību pievērsa tādām satiksmes drošības pamata lietām kā braukšana reibumā, droša ātruma ievērošana u.c., tad, tad attīstoties tehnoloģijām, uzņēmums seko pasaules tendencēm un veic sabiedrības izglītošanu par mobilo ierīču bīstamību, vadot transportlīdzekli, par autovadītāju nogurumu pie auto stūres u.c. mūsdienu problēmām. Attiecīgi 2018. gada CSDD satiksmes drošības kampaņu vienotā devīze ir: “Nepārvērtē savas spējas!” gan braucot pārlieku nogurušam, gan arī lietojot mobilās ierīces.

Augulis norādīja, ka šogad CSDD sadarbībā ar Valsts policiju jāturpina uzlabot satiksmes drošību, to skaitā, nodrošinot stacionāro fotoradaru darbību, izglītojot autovadītājus, pasažierus un rūpējoties par gājēju drošību. Tāpat jāveic transportlīdzekļu tehniskā kontrolē uz ceļa.

CSDD valdes priekšsēdētājs informēja, ka ziemas sezonā uz ceļa pastiprināti pārbauda automobiļu tehnisko stāvokli, īpašu uzmanību pievēršot riepu stāvoklim. Šogad, veicot pastiprinātas pārbaudes vairākās Latvijas vietās, pārbaudīti 1300 vieglie automobiļi. Neatbilstošs riepu protektors konstatēts 51 auto, kas ir aptuveni 4% no pārbaudītajiem transportlīdzekļiem.

Lukstiņš uzsvēra, ka CSDD mērķis šajā gadā būs turpināt samazināt bojā gājušo skaitu uz ceļiem. Lai šo mērķi sasniegtu, jāpabeidz esošā 100 stacionāro fotoradaru uzstādīšanas programma.

Statistika liecina, ka iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti fororadari, samazinās bojā gājušo skaits, taču joprojām ir daudz autovadītāji, kurus soda par ātrumu pārsniegšanu. It īpaši tie ātrumu pārkāpēji, kuri pieķerti, izmantojot stacionāros radarus. Līdz šim tādejādi piemēroti sodi par ātruma pārsniegšanu vairāk kā 15 milj. eiro apmērā.

Tāpat pērn tika izpildīts valdības stacionāro fotoradaru uzstādīšanas plāns 2017. gadam un uz Latvijas ceļiem kopumā darbojās 60 stacionārie radari. Būtiski ir ātruma mērierīču tuvumā sasniegtie satiksmes drošības rezultāti - faktiskais ceļu satiksmes negadījumu kopskaits samazinājies par 47%, bet par 45% samazinājies smago ceļu satiksmes negadījumu skaits.

2018.gadā CSDD turpinās attīstīt sniegtos pakalpojumus, būvējot jaunus klientu apkalpošanas centrus (KAC) Jelgavā un Tukumā, kā arī attīstot Rīgas KAC.

Ne mazāk svarīga būs elektromobilitātes attīstības programmas ieviešana, kas šogad paredz uzstādīt 70 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas.

CSDD valdes priekšsēdētājs Lukstiņš atzina, ka pērn CSDD turpināja attīstīt savus pakalpojumus un rezultātā ir palielinājusies klientu apmierinātība ar CSDD - 2017. gadā veiktajā aptaujā 98% CSDD klientu atzina, ka ir apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumu.

CSDD arī šogad turpinās attīstīt e-pakalpojumus. Šobrīd CSDD klientiem tiek nodrošināti jau 29 e-pakalpojumi. Savukārt e-CSDD reģistrēto lietotāju skaits jau pārsniedzis pusmiljonu (521 000). Līdz gada beigām plānots uzlabot arī CSDD mobilo aplikāciju, padarot to draudzīgāku un ērtāku lietotājiem. Mobilajā aplikācijā tiks integrēti CSDD esošie e-pakalpojumi, kas nozīmē, ka aplikācijā būs pieejami visi e-pakalpojumi, kas jau šobrīd ir pieejami e.csdd.lv.

Savukārt vadītāju kvalifikācijas jomā šogad paredzēts īstenot nebijušu projektu – Latvija kā viena no pirmajām valstīm ES tiesību iegūšanai teorētiskajā eksāmenā tiks ieviesti video jautājumi, kas uzlabos autovadītāju apmācības procesu. 

Lukstiņš arī uzsvēra CSDD paveikto Biķernieku kompleksā sporta bāzes attīstībā, nodrošinot gan augsta starptautiska līmeņa sacensību rīkošanu, gan paplašinot uz satiksmes drošības uzlabošanu vērstu pakalpojumu pieejamību, t.sk. iespēju individuāli autobraucējiem apgūt praktiskas braukšanas iemaņas Biķernieku sporta trasē braukšanai ziemas apstākļos. Jānorāda, ka Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Biķerniekos jau otro gadu pēc kārtas atzīts par labāko un viskvalitatīvāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu.

Savukārt 2016. gadā atklāto rekonstruēto Rīgas Motormuzeja ekspozīciju pērnā gada laikā jau apskatījuši gandrīz 168 tūkst. apmeklētāju. Savukārt “Muzeju nakts” pasākuma laikā Rīgas Motormuzeju apmeklēja vairāk nekā 25 tūkst. apmeklētāji, ļaujot tam ierindoties pirmajā vietā apmeklētības ziņā. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv