AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRIJĀS


Atklāj Simtgades loterijas trešo sēriju un izsludina mākslas darbu konkursu Jaunie talanti Latvijas simtgadei
Apskatīt komentārus (0)


23.04.2018


Finanšu ministrija un VAS Latvijas Loto turpina līdz šim nozīmīgāko  Latvijas nacionālās momentloterijas projektu — Simtgades loterija  -  piedāvājot jau trešo biļešu sēriju. Tās atkal rotā īpaši un unikāli  mākslas darbi – šoreiz Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotie  gleznojumi. Studentu entuziasms mudinājis radīt vēl vienu sēriju ar  jauno mākslinieku darbiem, tādēļ Brīvības mēneša kalendāru papildinās  vēl kāds spilgts notikums – izstāde-konkurss Jaunie talanti Latvijas  simtgadei, kur pieci visaugstāk novērtētie darbi, ko noteiks ekspertu  žūrijas un sabiedrības balsojums, gūs iespēju nokļūt uz Simtgades  loterijas jaunajiem talantiem veltītās sērijas biļetēm, bet gleznu  autori saņems vienreizēju atbalstu 500 eiro apmērā.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola: “Simtgades loterija ir unikāls produkts, kas strauji guvis popularitāti iedzīvotāju vidū. Turklāt tā kalpo cēlam mērķim – līdzekļu vākšanai spožāko Latvijas jauniešu atbalstam, kuri jau šogad katrā vidējās izglītības iestādē Latvijā saņems pirmās stipendijas. Būšu lepna paviesoties kādā no svinīgajiem izlaiduma pasākumiem, lai sastaptu absolventus un pasniegtu Pateicības rakstus Simtgades izcilniekiem par viņu centību un aizrautību. Savukārt caur mākslas darbiem aicinu ieraudzīt, apzināt, un godināt Latvijas vērtības no paaudzes paaudzē. Uzskatu, ka Simtgades loterijas biļetes ir kā vēstnesis, kas kā mazs mākslas darbs – kā glezna, kā pastkarte – ienes mākslinieku izcilo veikumu un Latvijas vērtības teju katrā mājā.”

Uz Simtgades loterijas trešās sērijas biļetēm apskatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas jauno un daudzsološo mākslinieku darbi – Annas Pabērzas darbs Zeme, Kristīnes Kutepovas darbs Dabas spēks, Dāvja Ozola darbs Pietura, Alises Bēržvades darbs Tilts pār Daugavu un Lauras Veļas darbs Iebridu Brikšņos.

Pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies Latvijas Loto organizētajā Simtgades loterijā, iespējams sniegt atbalstu katras vidējās izglītības iestādes spožākajam absolventam un jau drīzumā izlaidumu pasākumu ietvaros pirmās stipendijas nonāks šo izcilnieku rokās.

Simtgades loterija ne tikai veicina atbalstu jaunajiem talantiem izglītībā, bet arī iepriecina iedzīvotājus ar laimestiem. Līdz šim varam sveikt deviņus 100 000 eiro un divdesmit deviņus 10 000 eiro laimētājus. Savukārt nelaimējušajām biļetēm tiek dota otra iespēja iepriecināt savus īpašniekus īpašā papildspēlē, kas nu jau kļuvusi par iemīļotu TV šova SuperBingo sastāvdaļu.

Par konkursu Jaunie talanti Latvijas simtgadei:

Izstādē-konkursā Jaunie talanti Latvijas simtgadei, kas norisināsies no šī gada 17.-24.maijam LMA pirmā stāva izstāžu zālē, ar savu gleznojumu un Latvijas vērtības aprakstu aicināts piedalīties ikviens Latvijas Mākslas akadēmijas students. Četrus laureātus noteiks žūrija, kurā būs Latvijas Mākslas akadēmijas, Finanšu ministrijas un Latvijas Loto pārstāvji, bet piekto noteiks izstādes apmeklētāju balsojums – tādēļ aicinām ikvienu iedzīvotāju doties uz izstādi LMA telpās un balsot par savu favorītu no šī gada 17.-23.maijam. Pieci laureāti, kuru darbi rotās Simtgades loterijas jaunajiem talantiem veltīto biļešu sēriju, tiks pasludināti 24.maijā, kad tiks noslēgta konkursa darbu izstāde un uzvarētājiem tiks piešķirta vienreizēja stipendija 500 eiro apmērā.

Latvijas Loto ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums, un tā vienīgais īpašnieks ir Latvijas valsts. Latvijas Loto sniedz cilvēkiem augstākās klases spēles iespēju sociāli atbildīgā veidā, kur ieguvējs ir ikviens – daļa gūst laimestus, bet visi – jauku izklaidi un apziņu, ka ar viņu līdzdalību tiek finansēti projekti, kas nozīmīgi katram no mums Latvijā.

 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv