AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRIJĀS


Aizsardzības ministrs piedalīsies Izraēlas 70. gadadienai veltītas izstādes atklāšanā Liepājā
Apskatīt komentārus (0)


23.04.2018


24. aprīlī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies Izraēlas Valsts ģerboņa autoru, Liepājā dzimušo brāļu Šamiru daiļradei, kā arī Izraēlas 70. gadadienai un Latvijas simtgadei veltītas izstādes “Neatkarība” atklāšanā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

 

Pasākuma laikā R. Bergmanim tiks pasniegta mākslinieka Jāņa Strupuļa veidota jubilejas medaļa, pateicoties par ieguldījumu Latvijas un Izraēlas divpusējo attiecību stiprināšanā. Medaļas aversā godināti brāļi Šamiri, bet reverss ir veltīts abu valstu jubilejām.

 

Izstādi “Neatkarība” rīko Izraēlas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar koncertzāli "Lielais dzintars", un izstādes kurators un redaktors ir Jorams E. Šamirs (Yoram E. Shamir). Izstāde tapusi ar fonda "Keren Hayesod" atbalstu, un tajā izmantoti materiāli no Izraēlas Valsts arhīva, Cionistu centrālā arhīva, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas, Izraēlas muzeja un privātām kolekcijām. 

 

Izstādē apskatāma brāļu Šamiru mākslas darbu izlase, kurā atspoguļoti elementi, kas radīja Izraēlas neatkarību: suverenitātes, imigrantu absorbcijas, drošības, ekonomiskās attīstības, valodas un nacionālās kultūras simboli. Brāļu Šamiru nozīmīgākais darbs ir Izraēlas Valsts oficiālais ģerbonis.

 

Šogad tiek atzīmēta Latvijas un Izraēlas diplomātisko attiecību dibināšanas 26. gadadiena.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv