AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / NOVADOS


Aizsardzības ministrs apmeklēs Zemessardzes pamatapmācības nometni
Apskatīt komentārus (0)


19.07.2017


20. jūlijā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis apmeklēs Zemessardzes 3. brigādes militārās pamatapmācības pirmā līmeņa nometni, kas no 2. līdz 22. jūlijam norisinās mācību poligonā “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā. 

 

Vizītes laikā R. Bergmanis tiksies ar Zemessardzes 3. brigādes komandieri pulkvežleitnantu Māri Simsonu, 3. brigādes bataljonu komandieriem un jaunajiem zemessargiem, lai pārrunātu apmācību norisi un zemessargu sadzīves apstākļus.

 

Jau ziņots, ka 3. brigādes pamatapmācības nometnē piedalās aptuveni 200 zemessargu, kas apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, gūst ieskatu topogrāfijā, kā arī pirmās medicīniskā palīdzības sniegšanā un saistošajos normatīvajos aktos.

 

Šogad Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā. Jaunie zemessargi iemaņas apgūs pamatapmācības nometnēs visās trijās Zemessardzes brigādēs.

 

Nākamā pamatapmācības nometne notiks Valmierā no 26. jūlija līdz 22. augustam, un to organizēs Zemessardzes 2. brigāde, savukārt 4. brigādes pamatapmācības nometne norisināsies no 20. līdz 27. augustam Kuldīgā. 

 

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai Zemessardzē. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv