AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRIJĀS


81567

A.Čakša: Nākamgad paredzētais papildu finansējums ļaus būtiski uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un palielināt ārstniecības personu atalgojumu
Apskatīt komentārus (0)


09.10.2017


Veselības ministre Anda Čakša piedalījās Saeimā notiekošajā konferencē  "Jaunais Veselības aprūpes finansēšanas likums: izaicinājumi un  iespējas", kurā tika diskutēts par jaunajā likumprojektā iestrādātajiem  veselības aprūpes finansēšanas sistēmas principiem un organizatorisko  struktūru.

 

Savā uzrunā veselības ministre norādīja, ka vēsturiski Latvijā medicīna  ir bijusi ļoti augstā līmenī Eiropas valstu salīdzinājumā, tomēr  ilgstoši nepietiekamais finansējums šobrīd ir novedis situācijā, kad  ārstniecības personas nevēlas turpināt darbu valsts apmaksātu veselības  aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā un arī sabiedrības veselības rādītāji  sāk būtiski atpalikt no Eiropas valstu līmeņa. Lai situāciju mainītu,  koalīciju veidojošie politiskie spēki ir atbalstījuši veselības  obligātās apdrošināšanas principa ieviešanu, sasaistot valsts apmaksātas  veselības aprūpes saņemšanas iespējas ar sociālo iemaksu veikšanu.


Pagājušajā nedēļā Saeima 1.lasījumā izskatīja sagatavoto Veselības  aprūpes finansēšanas likumu, kas nosaka veselības aprūpes finansēšanas  sistēmas vispārīgos principus un struktūru, kā arī regulē valsts  obligātās veselības apdrošināšanas finansiālo un organizatorisko  struktūru. Likumprojekta mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu veselības aprūpes finansēšanu, kuras pamatā ir visas sabiedrības solidāra iesaiste atbildīgā nodokļu maksāšanā, lai veicinātu labai starptautiskai praksei  atbilstošu veselības aprūpes finansējumu (sasniedzot finansējuma apmēru  4% no IKP 2020.gadā), tādējādi sekmējot veselības aprūpes pieejamību un sabiedrības veselības rādītāju uzlabošanos. Likumprojektu paredzēts  izskatīt līdz šā gada beigām.


Veselības ministre Anda Čakša uzsvēra, ka finansējuma palielinājums  veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai ļoti skaidri atspoguļo  pieejamības uzlabošanos - šis gads ir pirmais pēdējo gadu laikā, kad  vasaras beigās ārstniecības iestādes vai pacienti necēla trauksmi, ka  valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi vairs nebūtu pieejami  līdz gada beigām. Pakalpojumu pieejamību ir izdevies nodrošināt  pateicoties papildu finansējumam, kas šogad tika novirzīts veselības  aprūpes pieejamības uzlabošanai.

 

Nākamā gada kontekstā veselības nozarei  paredzēts papildu finansējums 200 miljonu eiro apmērā ļaus ne tikai būtiski uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, bet arī risināt ārstniecības personu atalgojuma palielinājumu, risinot  cilvēkresursu jautājumu, kam iepriekš nebija pievērsta pienācīga  uzmanība.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv