19.12.2017
vārda dienas: Lelde, Sarmis
Veselības ministre informē par veselības reformu (0) 
2017-12-19


Lasīt vairāk ...


Saeimas komisija turpina darbu pie tabakas produktu pieejamības ierobežojumiem (0) 
2017-12-19

“Komisijas deputāti ir vienisprātis, ka nepieciešams turpināt pasākumus smēķēšanas ierobežošanai. Priekšlikums par cigarešu aizvākšanu no pircēju acīm ir vērsts uz jauniešu auditoriju un cilvēkiem, kuri ir atmetuši vai vēlas atmest smēķēšanu. Diskusija par šo normu nav jaunums, un tā jau ieviesta vairākās citās Eiropas valstīs, taču līdz šim dažādu iemeslu dēļ Latvijā vēl nav realizēta. Patlaban redzam, ka šai idejai Saeimā ir politisks atbalsts, un atliek saskaņot šo normu ar Eiropas Komisiju, kā arī izdiskutēt atsevišķus tehniskus jautājumus,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.
Lasīt vairāk ...


Izstrādās motivēšanas metodes uzņēmumiem, kas nodarbina zemessargus un rezerves karavīrus (0) 
2017-12-19

Aizsardzības ministrija mērķtiecīgi strādā pie Nacionālo bruņoto spēku attīstības, arvien aktīvāk iesaistot zemessargus un rezerves karavīrus militārajās mācībās. Plānots pakāpeniski pāriet uz zemessargu apmācību, organizējot desmit dienu nepārtrauktas mācības, tas ir – piecas darbadienas un nedēļas nogales pirms un pēc šīm darbadienām, tādējādi nodrošinot katras vienības kaujas spēju stiprināšanai nepieciešamo kolektīvo apmācību.
Lasīt vairāk ...


2018. gadā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi plānoti 163,7 miljonu eiro apmērā (0) 
2017-12-19

Saskaņā ar FM veikto aprēķinu pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi 2018. gadā plānoti 163,70 miljonu eiro apmērā, no kuriem valsts budžeta dotācija ir 35,82 miljoni eiro, bet pašvaldību iemaksas – 127,88 miljoni eiro. Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas aprēķins nodrošina līdzvērtīgas iespējas pašvaldību autonomo funkciju realizācijai, kā arī, pārdomāti pārdalot līdzekļus, veicina pašvaldību ieinteresētību savas administratīvās teritorijas attīstībā.
Lasīt vairāk ...


Valdība iepazinusies ar informatīvo ziņojumu par Latvijas Bioekonomikas stratēģiju laikposmam līdz 2030. gadam (0) 
2017-12-19

Bioekonomika ir tautsaimniecības daļa, kur ražošanas procesā ilgtspējīgā un pārdomātā veidā tiek izmantoti atjaunojamie dabas resursi (augi, dzīvnieki, mikroorganismi u.c.), lai ražotu pārtiku un barību, industriālos produktus un enerģiju.
Lasīt vairāk ...


Būtiski vienkāršo ķīmijterapijas zāļu saņemšanu pacientiem (0) 
2017-12-19

Pie jaunās kārtības galvenajiem ieguvumiem Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija minējusi pacientu drošību. Ķīmijterapijas pacientiem vairs nebūs ar ārsta izrakstīto kompensējamo medikamentu recepti jādodas uz aptieku un zāles jāizņem, kā arī jārūpējas par to pareizu uzglabāšanu.
Lasīt vairāk ...


Braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju identifikācijas un uzskaites sistēma pilnā apmērā jāsāk darboties no 2021. gada (0) 
2017-12-19

Lai samazinātu biļešu tirdzniecības pārkāpumus, līdz 2019. gadam ir vēl vairāk jāpalielina to maršrutu skaits, kuros var veikt bezskaidras naudas norēķinus. Šobrīd šāda prasība pārvadātājiem nav obligāta, tomēr plānots, ka tā tiks izvirzīta kā obligāta prasība konkursa nolikumā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos maršrutos no 2021. gada 1. janvāra.
Lasīt vairāk ...


Izskata informatīvo ziņojumu par veselības reformas pasākumu īstenošanu 2018. gadā un tam plānoto finansējumu (0) 
2017-12-19

Veselības ministrijai reformu veikšanai 2017.gadā papildus tika piešķirts finansējums 34,3 milj. eiro apmērā. Pateicoties tam sekmīgi tika uzsākts īstenot reformas rindu mazināšanai pie speciālistiem, uz diagnostiskajiem izmeklējumiem, dienas stacionārā un ambulatorajā rehabilitācijā, onkoloģisko slimību diagnostikas un ārstēšanas pieejamības uzlabošanai un valsts kompensējamo medikamentu nodrošinājumam hroniska C hepatīta pacientiem F3-F4 aknu bojājuma pakāpes stadijā. Ņemot vērā pieejamo papildus finansējumu 2018. gadam, uzsāktās reformas nepieciešams turpināt un paplašināt ar jaunām iniciatīvām veselības aprūpes efektivitātes un ilgtspējas uzlabošanā.
Lasīt vairāk ...


Palielina ārstniecības personu zemākās mēnešalgas likmes (0) 
2017-12-19

Noteikumu projekts paredz palielināt ārstniecības personu zemāko mēnešalgas likmi par slodzi, ņemot vērā nākamgad pieejamo finansējuma apmēru.
Lasīt vairāk ...


Skaidros IIN likuma piemērošanas kārtību no nākamā gada (0) 
2017-12-19

Otrdien, 19. decembrī, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus MK noteikumos – likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normu piemērošanas kārtībā.
Lasīt vairāk ...


Apstiprina grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā (0) 
2017-12-19

Noteikumu grozījumu mērķis ir uzlabot ļaundabīgo audzēju sekundāro diagnostiku, nodrošināt valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs nodarbināto darba samaksas pieaugumu, atbilstoši papildus piešķirtajiem budžeta līdzekļiem, palielināt ģimenes ārstu kapitācijas naudas apmēru, precizēt noteiktos veselības aprūpes pakalpojumu tarifus par profilakses, diagnostiskas, ārstēšanas un rehabilitācijas pakalpojumiem, atbilstoši veselības aprūpei piešķirtajiem papildus finanšu līdzekļiem, veikt izmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu apmaksas kārtībā u.c.
Lasīt vairāk ...


Valdības namā iededz Ziemassvētku egli (0) 
2017-12-19

"Ziemassvētku gaidīšana un eglītes atklāšana vienmēr ir bijis priecīgs notikums! Šoreiz īpašu šīs eglītes iedegšanas pasākumu padara fakts, ka tās rotājumi ir gatavoti pašu rokām, un to izdarījuši mūsu jaunie talanti", uzsver Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Lasīt vairāk ...


Raidījuma "Rīta Panorāma" saruna ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (0) 
2017-12-19


Lasīt vairāk ...

Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv