14.12.2017
vārda dienas: Auseklis, Gaisma
(0) 
2017-12-14

“Esam nosprauduši mērķi būtiski palielināt veselības aprūpei pieejamos līdzekļus. Jaunajā likumā plānojam noteikt, ka, sākot ar 2020.gadu, šim mērķim tiks atvēlēti ne mazāk kā četri procenti no iekšzemes kopprodukta. Protams, vienlaikus ir no svara ne tikai finansējuma pieaugums, bet arīdzan tas, cik racionāli šie līdzekļi tiek izlietoti un kāds ieguvums no tā ir pacientiem un ārstniecības personām. Šis ir Veselības ministrijas mājasdarbs, lai līdz 2019.gadam, kad faktiski sāks darboties veselības apdrošināšanas sistēma, iedzīvotājiem būtu skaidrība par to, kādus pakalpojumus, kādos termiņos un kādā apjomā var saņemt apdrošināšanas sistēmas dalībnieki,” norāda par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.
Lasīt vairāk ...


Valsts automātiski apdrošinās visus legālos darba ņēmējus un visas sociāli mazaizsargātās grupas (0) 
2017-12-14

No 2018.gada 1.janvāra valsts automātiski apdrošinās visus legālos darba ņēmējus un visas sociāli mazaizsargātās grupas. Tiem cilvēkiem, kuri līdz šim neveic valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas Latvijā, lai iekļautos valsts veselības apdrošināšanas sistēmā ar atvieglotiem nosacījumiem, ir paredzēts pārejas periods. 2018.g.šai grupai ir noteikta samaksa 51,6 eiro gadā.
Lasīt vairāk ...


Jānis Dūklavs vienojas par sadarbību lauksaimniecībā ar Ukrainu (0) 
2017-12-14

Ceturtdien, 14. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Ļvovas apgabala (Ukraina) gubernatoru Oļegu Siņutku un viņa vadīto delegāciju, lai pārrunātu Latvijas un Ļvovas apgabala ekonomisko sadarbību. Tāpat tikšanās laikā tika parakstīts Zemkopības ministrijas un Ļvovas apgabala nodomu protokols par turpmāko sadarbību lauksaimniecības jautājumos.
Lasīt vairāk ...


Aizsardzības nozares vadība apmeklēs ASV armijas Eiropā komandiera atvaļināšanas ceremoniju Vācijā (0) 
2017-12-14

15. decembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš Vācijā, Vīsbādenē piedalīsies ASV armijas Eiropā komandiera ģenerālleitnanta Frederika Bendžamina Hodžesa (Frederick Benjamin “Ben” Hodges) atvaļināšanas ceremonijā.
Lasīt vairāk ...


25 ES valstu un valdību vadītāji atbalsta Pastāvīgās strukturētās sadarbības uzsākšanu (0) 
2017-12-14

PESCO ietvaros ir paredzēts īstenot kopīgus projektus, kas vērsti uz ES militāro spēju attīstības veicināšanu un ES dalībvalstu operacionālo spēju stiprināšanu. “Iesaistīšanās PESCO iezīmē mūsu apņemšanos stiprināt kopējo ES drošības un aizsardzības politiku, gan investējot aizsardzībā, gan sadarbojoties kopēju projektu īstenošanā,” norāda Latvijas valdības vadītājs Māris Kučinskis.
Lasīt vairāk ...


Eiropadome lemj par sankciju pret Krieviju pagarināšanu (0) 
2017-12-14

ES valstu un valdību vadītāji nonāca pie secinājuma, ka sankcijas pret Krieviju ir jāturpina, it īpaši ņemot vērā, ka savulaik noslēgtā Minskas vienošanās netiek pildīta. Arī Latvijas pozīcija paredz, ka sankcijas pret Krieviju nav pārskatāmas vismaz tik ilgi, kamēr tiks izpildītas Minskas vienošanās.
Lasīt vairāk ...

Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv