AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / NOVADOS


U.Augulis: galvenais LVC uzdevums šogad - organizēt rekordlielu darbu apjomu uz grants autoceļiem
Apskatīt komentārus (0)


21.03.2018


VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) šā gada galvenais uzdevums - organizēt rekordlielu darbu apjomu uz autoceļiem ar grants segumu, ieguldot vietējās nozīmes autoceļos lielākās investīcijas kopš Latvijas neatkarības, tiekoties ar LVC vadību norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis. Ministrs tikās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Jāni Langi un valdes locekļiemEdgaru Strodu un Mārtiņu Lazdovski, lai pirms jaunās būvniecības sezonas sākuma pārrunātu uzņēmuma darbības pērnā gada rezultātus un šā gada plānus. 

“Esam gatavi uzsākt jauno būvniecības sezonu tiklīdz to atļaus laika apstākļi. Darbi varēs uzsākties tajos objektos, kur būvniecība sākta pērn, kā arī daudziem jaunajiem objektiem. Esam gatavi arī apjomīgajiem darbiem uz vietējiem autoceļiem,” informēja J.Lange. Viņš pastāstīja, ka, lai realizētu visus plānotos darbus uz vietējās nozīmes autoceļiem, ir noslēgta vispārīgā vienošanās par bitumenu saistītu segumu( asfalts vai melnais segums) atjaunošanu un virsmas apstrādi. Tās ietvaros 2018. gadā darbi notiks 20 objektos. Tāpat parakstīšanas stadijāir arī vispārīgā vienošanās par nesaistītu minerālmateriālu segumu (grants) atjaunošanas darbiem. Šīs vienošanās ietvaros 2018. gadā plānots veikt darbus vēl36 objektos.Līdz 20.martam ir arī izsludināti iepirkumi darbiem vēl 88 objektos.

Ministrs un LVC vadība apsprieda arī aktuālo situāciju uz grants autoceļiem, kur līdz ar atkusni vietām iestājas šķīdonis un tiek ieviesti masas ierobežojumi. Patlaban tādi ierobežojumi ir ieviesti 103 grants autoceļu posmos. Lielā grants autoceļu īpatsvara dēļ pavasara šķīdonis skar daudzus iedzīvotājus reģionos.

“Vietējās nozīmes autoceļi ar grants segumu daudzviet ir sliktā stāvoklī, jo vairāk nekā 20 gadus tajos praktiski nekas netika ieguldīts. Lai labotu izveidojušos situāciju, pērn pieņēmām politisku lēmumu - ieguldīt visus papildu pieejamos līdzekļus tieši vietējās nozīmes autoceļos. Šogad tie būs vairāk kā 30 miljoni, sakārtosim ap 400 kilometriem grants autoceļu. Nākamā gada pavasaris šiem posmiem jau vairs nebūs tāds bieds, kā ierasti,” teica U.Augulis.

Šogad valsts autoceļu tīklā plānoti vēsturiski apjomīgākie grants autoceļu remontdarbi, tiem ir novirzīti 34,8 miljoni eiro. Kopumā šogad valsts autoceļu tīklā plānoti darbi 152 objektos, no tiem 26 būs finansēti no Eiropas Savienības (ES) fondiem, bet 126 – no valsts budžeta. Dažādu veidu darbi plānoti 1200 kilometros valsts autoceļu. 

Kā katru gadu, LVC nodrošinās kvalitātes uzraudzību un kontroli visos būvniecības objektos valsts autoceļu tīklā.2017. gadā valsts autoceļu tīkla būvniecības objektos veiktās kvalitātes pārbaudes un testi liecina, ka būvdarbu kvalitāte uzlabojas, īpaši tas attiecas uz asfaltbetona kvalitāti.

Lielākā daļā gadījumu, kad tomēr tiek atklātas neatbilstības, tās tiek novērsts būvniecības procesā, tomēr ir gadījumi, kad ir jālabo defekti jau pilnībā izbūvētos objektos - šos darbu būvnieki apmaksā no saviem līdzekļiem.

2018. gadā LVC plāno izstrādāt bīstamo ceļa posmu (“melno punktu”) skaita samazināšanas programmu, paredzot arī veikt analīzi par to, vai “melno punktu” vietas ir aprīkotas ar visām nepieciešamajām ceļa zīmēm, un nepieciešamības gadījumā paredzot uzstādīt papildu brīdinošās zīmes. Finansējums programmas realizācijai tiks paredzēts 2019. gada budžetā.

Tāpat šogad turpināsies darbs pie Ķekavas apvedceļa projekta realizācijas, kas tiek īstenots pēc privātās un publiskās partnerības (PPP) modeļa. Jau ir iegādāti 75 procenti no projekta realizācijai nepieciešamajām zemēm un šogad ir plānots izsludināt partnerības iepirkumu.

Savukārt sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem pārrobežu sadarbības programmas INTERREG ietvaros plānota pierobežas ceļu posmu rekonstrukcija gandrīz 27 kilometru garumā. Būvdarbi notiks Latvijas un Lietuvas pierobežā: uz ceļa Bauska–Bērzi–Lietuvas robeža (V1028), Jēkabpils–Lietuvas robeža (P75) un Nereta–Sleķi (V961), Ezere–Embūte–Grobiņa (Zaņas tilts) (P106).

LVC vadība arī informēja ministru par uzņēmuma pērnā gada darbības un finanšu rādītājiem.

Valsts autoceļu tīklā ietilpst autoceļi nedaudz vairāk kā 20 000 kilometru garumā, no tiem vairāk nekā puse ir autoceļi ar grants segumu.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv